wersja polska   english version

Nowości 2017Merry Christmas


25.06.2017 - ZALEW SULEJOWSKI

Swolszewice tak nam się spodobały, że postanowiliśmy wydłużyć nasz pobyt o jeden dzień. Nie ukrywam, że żałuję, że nie o tydzień co najmniej.
Niedzielę spędzilismy głównie korzystając z dóbr Zalewu Sulejowskiego, co później odpłaciłam bolesną czerwoną skórą ;)
Zdecydowanie - moje miejsce, do którego chętnie bym wracała co roku.

zalew zalew zalew zalew24.06.2017 - V ZLOT GRYFONIKÓW, SWOLSZEWICE MAŁE

Dzisiaj było wielkie gryfonikowe święto, odbył się Jubileuszowy V Zlot Gryfoników. Ilość uczestników przeszła wszelkie wyobrażenia i padła rekordowa liczba, w tym było sporo "debiutantów". Impreza bardzo dokładnie przygotowana przez Roberta i jego żonę Marzenę, program dnia wypełniony od rana do wieczora. Na dzień dobry można było poznać krótką historię zlotów, czyli od czego się zaczęło. Na rozgrzewkę przygotowany był konkurs z nagrodami, jak się później okazało dla wszystkich :)
Zlot to jednak nie tylko zabawa, ale i możliwość przyswojenia sobie wiedzy różnego rodzaju, przydatnej nie tylko wobec naszych gryfoników, ale psów ogólnie. Lekarz weterynarii zrobiła wykład o pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, popołudniu można się było dowiedzieć paru informacji o diagnostyce laboratoryjnej psów, a następnie sponsor główny zabrał głos na temat etykiety karm dla psów bez tajemnic, czyli jak prawidłowo odczytywać zapisy na opakowaniach karm. Zlot gryfoników nie byłby zlotem, gdyby zabrakło warsztatów groomerskich, na których można się było dowiedzieć, jak właściwie dbać o szatę ras szorstkowłosych i poznać wart uwagi sprzęt. Bardzo ciekawy był wykład pt "Jak nauczyć gryfonika" prowadzony przez doświadczoną w szkoleniach właścicieli psów Joasię Bohdziun. Z jej właśnie prezentacji wyniosłam w sumie najwięcej tego, co mi do szczęścia było potrzebne i rozpoczęłam z Delą pracę za pomocą klikera, ale o tym w swoim czasie.
Na zakończenie odbyło się tradycyjne losowanie fantów i ognisko dla chętnych. Mam nadzieję, że za rok uda mi się dojechać w to urokliwe miejsce i ponownie spotkać się ze wszystkimi gryfomaniakami! Do zobaczenia!
Zlot

zlot zlot zlot
zlot zlot zlot21.05.2017 - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W KAMIONCE (o/Rzeszów)


Drugi dzień wystawy i drugi mocno gorący dzień niestety zrobił swoje i Delka odmowiła ringowej współpracy. Udało nam się uzyskać ocenę bardzo dobrą. Jak widać pies też człowiek i ma swoje prawo czegoś nie chcieć zrobić ;) Oceniała nas p. Mariola Żuchlińska (PL)

ADELINA Ajma - klasa pośrednia - ocena bardzo dobra, lokata 1

CACIB Rzeszów
(Bonifacy imp.RU & Lady Chinook Nibylandia)20.05.2017 - KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH IX GRUPY FCI W KAMIONCE (o/Rzeszów)


Popołudniowa wystawa w Kamionce okazała się być dość kameralną imprezą. Muszę przyznać, że taki klimat na wystawie bardzo mi odpowiada, duża przestrzeń, wszystko widać co się dzieje na ringach i wokół nich. Deli też jak widać to odpowiadało, bo prezentowała się ładnie. Udało nam się zdobyć drugi wniosek CWC i przy okazji tytuły: Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie i Zwyciężcy Rasy. Początkowo czekaliśmy na finały, ale przez wzgląd na upał, postanowiliśmy jednak wrócić do domu. Oceniała nas p. Anna Redlicka (PL)

ADELINA Ajma - klasa pośrednia - ocena doskonała, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy

CAC IXGR Rzeszów  CAC IXGR Rzeszów
(Bonifacy imp.RU & Lady Chinook Nibylandia)30.04.2017 - KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W JAŚLE (o/Krosno)


Pierwsza nasza oddziałowa wystawa. Pogoda jak pod psem, zimno, buro i ponuro, ale jakoś się udało! Dela rozpoczęła tytuł Championa Polski, zdobywając swój pierwszy wniosek CWC, na deser została także Najlepszą Dorosłą Suką i Zwycięzcą Rasy. Niestety finały odpuściliśmy tym razem. Oceniała nas p. Dorota Ząbek (PL)

ADELINA Ajma - klasa pośrednia - ocena doskonała, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy

CAC Krosno
(Bonifacy imp.RU & Lady Chinook Nibylandia)11.03.2017 - KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W JAROSŁAWIU (o/Przemyśl)


Dzisiaj był nasz pozimowy debiut w klasie pośredniej i na małej "hali", w tym akurat przypadku na sali sportowej. Wyszło skromnie, obie miałyśmy trochę stresu i słabe przygotowanie przez zimę. Jak nic musimy zabrać się do roboty, jeśli chcemy się pokazywać ;) Oceniała nas p. Anna Rogowska (PL)

ADELINA Ajma - klasa pośrednia - ocena doskonała, lokata 1

CAC Jarosław  CAC Jarosław
(Bonifacy imp.RU & Lady Chinook Nibylandia)


Nowości 2016


21.08.2016 - KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W NOWYM SĄCZU


Pierwsze koty za płoty! Po ponad 3 latach nastał dzień podwójnego debiutu - Deli w klasie młodzieży i mój z gryfonikiem w IX grupie. Poszło nam całkiem fajnie biorąc pod uwagę podwójny stresik. Wiemy nad czym pracować na następną wystawę, aby było lepiej podczas prezentacji. Wracając do tematu - wystawa w Nowym Sączu odbyła się na terenie Parku Strzeleckiego. Dela w klasie młodzieży zdobyła lokatę 1, z oceną doskonałą oraz złotym medalem. Oceniała nas p. Małgorzata Jung (PL)

ADELINA Ajma - klasa młodzieży - ocena doskonała, lokata 1

CAC Nowy Sącz  CAC Nowy Sącz
(Bonifacy imp.RU & Lady Chinook Nibylandia)[do góry]